Луис Суарез – од раскош до беда: Некогаш беа „Енфилд“, „Камп Ноу“… видете ја новата соблекувална на Суарез

Луис Суарез долги години важеше за еден од најдобрите напаѓачи во светот и уживаше во луксузот што го нудеше модерниот фудбал.

По истекот на договорот со Атлетико Мадрид ветеранот реши да се врати назад во татковината, но на Суарез сигурно ќе му треба време за да се навикне на условите во уругвајскиот фудбал. Доказ за тоа е видеото од пред денешното гостување на Национал против Ливерпул Монтевидео, на кое се гледаат руинирани делови крај стадионот и соблекувалните.

Од сиромашниот дел на Уругвај, до блескавите „Енфилд“, „Камп ноу“ и „Ванда Метрополитано“ … па назад во „сивилото“ во Монтевидео… тоа е животната приказна на Луис Суарез.

Се вчитува...