Лука Модриќ се присети на детството (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ по долгата сезона се наоѓа на заслужен одмор во својата татковина каде ја искористи можноста да ја посети куќата која била во сопственост на неговиот дедо во областа Затон Обрадовачки.

Тој на социјалната мрежа Инстаграм објави слика со неговиот татко пред куќата од каде што започнала неговата љубов кон фудбалот, а која во војната во 1991 година била запалена…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10)

Се вчитува...