Лукаку бесот го истури на клупата за резерви, па плачеше во прегратките на Анри (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку е неверојатниот трагичар на Белгија на Светското првенство. Корпулентниот напаѓач промаши четири сто отстотни шанси на мечот против Хрватска и стана експресно стана играчот со најмногу промашени обиди на Мундијалот во Катар.

Видно бесен од катастрофалниот натпревар Лукаку бесот го истури без клупата за резерви каде со бокс ја скрши страничната заштита, а на социјаните мрежи веднаш му фатија сеир со интересни написи дека конечно ја „затресол“ целта.

 

 

Емотивниот Лукаку потоа се најде во прегратките на легендарниот Тјери Анри кој проба да го утеши во тешките моменти.

Се вчитува...