Лукаку стрелаше уште на дебито, Наполи со два гола во судиското продолжение ја победи Парма (ВИДЕО)

Шокантен натпревар во Неапол во 3. коло од Серија А, во кој Наполи со два гола во судиското продолжение со пресврт триумфираше против Парма со 2-1.

Гостите поведоа во 19. минута со голот од пенал на Бони.

Кога се чинеше дека ќе го приведат мечот кон победа, најпрво во 76. минута гостите останаа без голманот Сузики кој заработи втор жолт картон. Потоа следеше тотален напад на наполитанците.

Па, Ромело Лукаку во 92. минута во своето деби во дресот на Наполи погоди за 1-1.

А, Ангуиса во 96. минута се погрижи за пресврт-триумф.

Лацио и Милан одиграа без победник (2-2). Милан поведе уште во 8. минута со голот на Павловиќ, но потоа Лацио дојде до два гола за пресврт, за да Леао во 72. минута погоди за конечни 2-2.