Македонските „кантераши“ станаа светски шампиони (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија во CS:GO ја освои титулата на Светското првенство во Израел. Македонскиот кантер тим во состав  Јане “aidKiT” Апостолоски, Дамјан “kyxsan” Стоилковски, Александар “CacaNito” Ќулукоски, Павле “stYleEeZ” Стојановски и Кристијан “fodor” Поповски стигнаа до титулата светски шампиони совладувајќи ја во финалето Романија.

Претходно, исто така денеска во полуфиналниот меч бевме подобри од Украина.

 

 

 

Се вчитува...