Малку фудбал, малку дрога: Гооооол… и „линија“ за славје (видео)

Фудбалот има посебна страст кога се игра на јужноамериканскиот континент, но на стадионите во овие држави многу лесно се внесуваат и наркотички средства што фановите ги користат за време на натпреварите.

Оваа снимка доаѓа од Парагвај, домашниот тим постигнува гол, голем дел од навивачите еуфорично слават,  но еден од нив го искористи моментот за „линија“.

Фудбалот и дрогата не смеат да имаат ништо заедничко, но ова дефинитивно не важи кога станува збор за натпреварите ширум Јужна Америка.

Се вчитува...