Манџукиќ доби „егзотична“ понуда (ФОТО)

Еден од најдобрите хрватски фудбалери на сите времиња, Марио Манџукиќ е во залезот на својата богата кариера па доби „езготична“ понуда од неочекувана дестинација – Индија.

Имено, најтрофејниот клуб на индиското првенство, АТК Мохун Багану е заинтересиран да го доведе 35-годишникот во своите редови. Интерес постои и од Хрватот, а единствениот проблем може да бидат финансиите, пренесуваат тамошните медиуми.

Манџукиќ претходно беше поврзуван и со враќање во редовите на Динамо Загреб и дресот на „модрите“ кој го носеше од 2007 до 2010 година пред трансферот во Волфсбург.

Се вчитува...