Мастер за свежина!

Паметниот клима уред Hisense Fresh Master носи свеж воздух и свежа енергија во вашиот дом

Дали знаевте дека недостатокот на свеж воздух доведува до недостаток на енергија? Чувството на виталност и удобност е несомнено поврзано со квалитетот на воздухот што го дишете. Замислете само колку време поминувате дома, да работите или да се одмарате, да работите домашни работи или да си играте со децата и секако да спиете. Поради оваа причина, важно е да си обезбедите на себе и на вашето семејство доволно свеж и чист воздух. Ова е местото каде што иновативниот и паметен клима уред Hisense Fresh Master ви доаѓа на помош.

Кога мислите на климатизер, не размислувајте само за ладење на воздухот, бидејќи современите и паметни технолошки решенија носат многу повеќе од пријатна температура. Hisense Fresh Master ефикасно го регулира квалитетот на воздухот, осигурувајќи дека воздухот што го дишете е свеж, чист и оптимално влажен. Заборавете на бактериите и вирусите, вклучително и SARS-CoV-2, бидејќи Fresh Master има можност да ги елиминира сите. Уште повеќе, не мора да размислувате за рачно прилагодување на поставките, клима уредот прави сè автоматски.

Свеж воздух секој ден

Благодарение на патентираната Fresh Air технологија, Hisense Fresh Master ја освежува целата просторија за само 3 минути со вбризгување на свеж и чист воздух однадвор со брзина од 50 м3 на час. Открива CO2 автоматски, и го покажува квалитетот на воздухот на LED дисплејот, каде што црвената икона означува слаб квалитет на воздухот, жолтата икона означува просечен квалитет и зелената икона покажува задоволителен квалитет на воздухот. Не мора да се грижите за непријатен мирис или прашина, бидејќи Fresh Master доаѓа со висококвалитетен 4 во 1 филтер. Совршената комбинација на четири филтри (филтер за сребрени јони, филтер ХЕПА, филтер катехин и витамин Ц филтер) го стерилизира воздухот во просторијата, ги отстранува мирисите, прашината и поленот за да можете да почувствувате свежина со секој здив, па дури и ослободува витамин Ц што ја прави вашата кожа уште поубава.

Совршена атмосфера во секое време

Hisense Fresh Master не само што обезбедува постојано свеж и чист воздух, туку носи и совршено чувство на удобност. Користејќи AI паметна технологија, клима уредот ја прилагодува температурата во внатрешноста, влажноста и брзината на дување автоматски според временските услови надвор од вашиот дом.

Дополнително, 4D автоматско движење на рутерот (хоризонтално и вертикално движење), дување од таван до под и долгорочно дување на воздухот ја оптимизираат дистрибуцијата на воздухот, овозможувајќи ви да се чувствувате пријатно на секој агол од собата.

Прочистен воздух за здрави услови за живот

Штетните вируси и бактерии можат да влезат во вашиот дом на различни начини, но со помош на Hisense Fresh Master можете да го направите вашиот воздух чист и здрав. Благодарение на иновативната HI-NANO технологија, клима уредот ефикасно ги отстранува бактериите и вирусите во воздухот, вклучувајќи го и новиот коронавирус (SARS-CoV-2).

Како работи? Генерира исклучително високо ниво на концентрација на двојни јони – 1 милион/см3. Бактериите и вирусите ја губат својата активност откако ќе бидат апсорбирани од јони и повеќе не можат да ви наштетат. Француската лабораторија Texcell* докажа дека HI-NANO може да го инхибира новиот коронавирус (SARS-CoV-2) за 93,54% за само два часа, со што се обезбедува чистење на воздухот што го дишете. За одржување на здравиот воздух е овозможено и благодарение на антибактериските мрежи, каде што мрежата обложена со сребрени јони ефикасно ги задржува Staphylococcus aureus, Escherichia coli и мувла за ваша оптимална заштита.

Топло или ладно надвор, но секогаш удобно внатре

Hisense Fresh Master не само што ве лади пријатно за време на сезоната на топлите месеци, туку исто така ќе се погрижи да ја имате потребната топлина кога временските услови носат постудени температури и полоши временски услови. Благодарение на неговиот капацитет за греење при ниски температури, климатизерот овозможува чувство на топлина на сонцето, дури и ако надворешните температури паднат на -20 ° С. Со специјална функција за греење од 8 ° C, клима уредот оддржува собна температура од 8 ° C дури и кога неколку дена сте заминале на патување, на пример за време на празниците. На овој начин спречувате замрзнување на водата додека потрошувачката на енергија останува минимална.

Дали барате сигурен клима уред за вашиот дом? Уживајте во сите придобивки на Hisense Fresh Master, како и елегантниот модерен дизајн, лесна Wi-Fi контрола и уште полесна говорна контрола преку вградените звучници на Amazon или Google. Дознајте повеќе информации на веб-страницата на Hisense или следете не на нашите социјални мрежи Facebook и Instagram и доживејте го неверојатното UEFA EURO 2020™ со многу изненадувања и подароци што ги подготвивме за сите наши фанови.

Комерцијален текст

 

Се вчитува...