Мацари назначен за нов тренер на Калјари

Калчолигашот Калјари го назначи, Валтер Мацари за нов тренер. Поранешниот тренер на Наполи, Торино и Вотфорд потпиша три годишен договор со клубот од Сардинија. Тој во Калјари доаѓа на местото на Леонардо Семпличи кој доби отказ по освоениот само еден бод во првите три натпревари.

 

Се вчитува...