Меч на досегашниот тек на ЕВРО 2020: Германците ја „здробија“ Португалија (ВИДЕО)

Извонреден натпревар меѓу Германија и Португалија во Групата Ф во Минхен на Европското првенство 2020, веројатно најубавиот во досегашниот тек на шампионатот. Германците на крајот со пресврт славеа со 4-2 и повторно се враќаат во игра за осминафинале по првиот пораз од Франција (0-1).

Во драматични први 45 минути, Португалците најпрво поведоа со 0-1 со голот на Кристијано Роналдо уште во 15. минута од средбата.

Се вчитува...