„Мечка“ со срце планина: Ватерполистите на Србија го расплакаа Дејан Савиќ (ВИДЕО)

Ватерполистите на Србија го освоија златниот медал на Летните олимписки игри во Токио со што по Игрите во Рио во 2016 година ја продолжија доминацијата во базените.

Денеска во Србија тие беа пречекани како херои, а на прес-конференцијата за новинари дојде и до излив на емоции. Дел од играчите кои се орпостуваат од репрезентација ја запеаа песната „А, сад адио“, а селекторот Дејан Савиќ не успеа да ги скрие емоциите.

Се вчитува...