Меси доби прекрасен мурал во родниот Росарио (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лео Меси доби прекрасен мурал пред основното училиште во неговиот роден крај, Росарио кој беше насликан од аргентинските уметници Фер Лерена, Маси Ледесма, Лисандро Уртеага и Малин Зуриага.

Аргентинецот во овие моменти е со својата репрезентација на Копа Америка каде ќе се обиде да стигне до првиот трофеј со својата нација во сениорскиот фудбал.

Се вчитува...