Меси е толку неверојатен што во исто време може да игра фудбал и да потпишува автограми (ВИДЕО)

Лионел Меси ја предводеше Аргентина до нова победа откако еден од најдобрите фудбалери на сите времиња постигна два гола во победата на „гаучосите“ над Јамајка од 3-0 во контролен натпревар.

Ова за Аргентинците беше 35 натпревар во низа на кој не се поразени, а колку е неверојатен Меси покажува и ситуацијата кога фан истрча на теренот и побара Лионел да му се потпише на грб.

 

 

Се вчитува...