Меси и Родригез за триумф на Аргентина над Уругвај на Копа Америка (ВИДЕО)

Аргентина триумфираше во големата дерби пресметка од Групата А на Копа Америка, минимално со 1-0.

Одлуката падна уште во 13. минута кога Лионел Меси одлично нафрли од левата страна а Родригез на вториот дирек со глава смести во мрежата на Уругвајците.

 

Чиле исто така обезбеди минимална победа во второто коло, триумфирајќи против Боливија со 1-0. Единствениот гол беше дело на Бреретон во 10 минута.

Се вчитува...