Меси и Роналдо со фамилијата, Рамос со трофеите, Нејмар од вселената … Божиќ на фудбалските ѕвезди (ФОТО)

Најголемите фудбалски ѕвезди, со исклучок на оние од Премиерлигата, добија малку одмор кој како Божиќна традиција го искористија да „позираат“ пред елката и на своите фанови ширум светот да им честираат среќни празници.

Најдобрите играчи во светот, Лео Меси и Кристиано Роналдо честитаа од пред елката во идентична облека како своите најмили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Ни Божиќ не би бил тоа што е без Серхио Рамос, кој повторно одлучи да ја покаже колекцијата на трофеи на кралскиот клуб.

Најлегендарна честитки испрати Нејмар – од вселената!

Се вчитува...