Меси во Мајами добива екстра засилување во средниот ред

Лионел Меси во Мајами во следниот период би можел да добие големо засилување. Аргентинецот наводно „лобира“ во тимот да му се донесе хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ. Меси и Ракитиќ со успех заедно играа во Барселона во минатото, и токму од тука овој тандем може повторно да биде споен.

Ракитиќ во моментов е дел од Севилја, која сака да му понуди нов договор, но проблем е што сака да му ја намали и платата. Тоа сака да го искористи Интер Мајами и да го земе во своите редови.

Овој тим веќе го договорил трансферот на Луис Суарез, уште еден екс играч на Барселона. Сопственикот на овој тим Дејвид Бекам во блиското минато беше заинтересиран и за Лука Модриќ, меѓутоа тој се реши да остане во Реал Мадрид.

Се вчитува...