Месииииии… Аргентина води 1-0 (ВИДЕО)

Лео Меси го проби мексиканскиот ѕид и со неверојатен гол надвор од шестнаесетникот носи водство за својата репрезетанција во пеколниот натпревар кој за Аргентина е „да се биде или не“.

Аргентина долго се мачеше да стигне до вистинска шанса против Мексико, а тоа му појде од рака на магионичарот за предност од  64. минута.

Се вчитува...