Милан со убедлива победа над нисколигашот Про Сесто (ВИДЕО)

Калчолигашот Милан стигна до лесна и убедлива победа против нисколигашот Про Сесто од 6-0 во пријателски натпревар. Стрелци на головите за „росонерите“ на мечот беа младиот Милош Керкез на двапати, по еднаш Бенасер, Леао и Кастилјехо, а еден погодок беше и автогол на домашните играчи.

 

 

Се вчитува...