Мино Раиола е сопственик на вилата во која некогаш живеел Ал Капоне (ВИДЕО)

Најпознатиот фудбалски менаџер во светот, Мино Раиола благодарение на одличните трансфери во кариерата заработи големо богатство. Секој преоден рок фудбалерите кои ги води 53-годишникот се главни цели на пазарот, а тој заработува милиони од провизии од истите.

Дека ужива во епитетот „лошо момче“ Раиола докажа многу пати. Меѓутоа чувството да биде целосно се одлучи да се почасти со луксузна вила на Флорида во која своевремено живеел и Ал Капоне. Раиола за неа издвои 10 милиони долари.

Се вчитува...