Миранчук и ја донесе првата победа на Русија на ЕП (ВИДЕО)

Русија стигна до првата победа на Европското првенство откако ја совлада Финска со минимални 1-0 во натпревар од 2. коло во Б групата.

Клучниот момент се случи во судиското продолжение во првиот дел кога Миранчук донесе три бода за „зборнајата“.

За издвојување од мечот се и поништениот гол за Финска во 5. минута, како и тешката повреда на Марио Фернандеш во 26. минута.

Голот од натпреварот можете да го видите на следниот линк. 

 

 

Се вчитува...