Митровиќ ја расплака Португалија – Србија е на Светско првенство (ВИДЕО)

Србија се пласираше на Светското првенство во Катар откако стигна до сенационална победа на гостувањето кај Португалија со 1-2.

Александар Митровиќ е херојот на Србите со голот кој го постигна во 90. минута. Претходно Португалија поведе со голот на Ренато Санчез во 2. минута, а на 1-1 израмни Душан Тадиќ во 33. минута.

Во Катар се пласираше и Шпанија која минимално триумфираше над Шведска со 1-0.

 

 

 

 

Се вчитува...