Многу емоции и солзи – Иранците ја пееја химната пред мечот со Велс (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Иран го почна својот втор натпревар на Светското првенство во Катар против репрезентацијата на Велс.

За разлика од првиот натпревар против Англија, овојпат репрезентатвците на Иран ја пееја националната химна, но со многу емоции и солзи во очите. Така беше и на трибините каде луѓе со солзи го проследија интонирањето на химната на земјата во која во моментов не се почитуваат човековите права.

 

Се вчитува...