Мората, со помош на ВАР, за предност на Шпанија против Полска (ВИДЕО)

Шпанија води со 1-0 против Полска во Групата Е на полувремето на Европското првенство, на дуелот кој се игра во Севилја.

Шпанците до предноста дојдоа со погодокот на Мората во 25. минута од средбата.

Голот најпрво беше поништен поради наводен офсајд, но по интервенција на ВАР-судијата, сепак на крајот беше признат и од главниот судија.

Се вчитува...