Можат ли Волците да му нанесат нов пораз на Арсенал и да ја срушат силната „двојка” на Молињу?

Топката не мирува ниту денес. Обложувалниците на Mozzart за денеска подготвија две квоти, кои во секое време ќе бидат најголеми на свет. Тоа е двојка на Арсенал против Волците во Вулверхемптон во 24. коло од Премиер лигата и кец на Билбао кој на домашен терен ја пречекува Валенсија во првиот натпревар од полуфиналето на Купот на шпанскиот крал.

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

ВУЛВС – АРСЕНАЛ (ЧЕТВРТОК, 20.45), ДВОЈКА 2,35

Топџиите повторно се во лоша форма, пет меча по ред немаат победа. Во Премиер лигата Арсенал е на шестата позиција, а се уште е во игра за место во Лигата на шампионите. Четата на Микел Артета се ослободи од поранешниот капитен Пјер Емерик Обамејанг. Габонецот ја засили Барселона во последниот ден од преодниот рок. Арсенал нема победа на претходните два натпревари во Премиер лигата. Собра само бод. Лондонскиот тим испадна од ФА Купот и Лига Купот, не игра Европа, па до крајот на сезоната ќе може да се фокусира само на домашното првенство за да избори некое од меѓународните натпреварувања. „Волците“ беа во серија од четири победи во сите натпреварувања, но неочекувано испаднаа од ФА Купот од Норвич во текот на викендот (0:1). Вулверхемптон има три врзани победи во Премиер лигата, има само два бода помалку од денешниот ривал и шанса да се вмеша во борбата за четвртото место кое води во Лигата на шампионите. Минатата сезона и двата пати Волците го победија Арсенал со 2-1 во Премиер лигата. На четири последователни натпревари на овие екипи имаше 2-3 гола.

БИЛБАО – ВАЛЕНСИЈА (ЧЕТВРТОК, 21.30), КЕЦ 1,95

Баскискиот тим е специјалист за Копа дел Реј. Тие играа две врзани финалиња, но беа поразени од Сосиедад и Барселона. Сите водечки клубови во Шпанија – Реал, Барселона, Атлетико и Севиља – беа елиминирани до полуфиналето, па Билбао конечно може да го освои пехарот во ова натпреварување. Црвено-белите во првиот меч денеска на Сан Мамеш ќе ја пречекаат Валенсија. Реваншот е на почетокот на март на Местаља. Избраниците на тренерот Марселињо се во одлична форма, врзаа четири триумфи и расположени ги пречекуваат Лилјаците. Во Примера, на крајот на септември минатата година, немаше победници во дуелот на овие екипи на Местаља. Голот за домаќините го постигна Маркос Андре во петтата минута од судиското продолжение, додека Билбао поведе со голот на Иниго Мартинез. Последните три меѓусебни натпревари завршија со реми. Два пати беше 1:1 и еднаш 2:2.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...