Mozzart дава најголеми квоти на свет: Милан 1,75 и Менхенгладбах 2,45!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Месец на богата фудбалска програма е во тек, а пред Вас оваа среда се две поклон квоти, какви што нема да најдете на ниту едно друго место на свет! Букмејкерите беа со широки раце на дуелите од италијанската Серија А и германската Бундеслига.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Милан – Сасуоло (среда, 18.30), кец 1,75

Милан е во серија од четири лигашки дуели без пораз, а во последното коло ја совлада Џенова со 2:1 на свој терен. „Росонерите“ оваа година на свој терен освоија само 26 од вкупно 66 бодови, што е многу малку, а благодарение на ремито на Интер во Неапол, заостанувањето во однос на лидерот е девет бодови на седум кола пред крај. Сасуоло дефинитивно не игра лошо во гости и таму собра нешто повеќе бодови од дома, меѓутоа, „неровердите“ во гости победија само два пати на последните девет гостувања. Златан Ибравимовиќ би требало да се врати во стројот, а Милан е непоразен на седум од последните девет дуели со Сасуоло, од кои седум пати триумфираше.

Хофенхајм – Менхенгладбах (среда, 20.30), двојка 2,45

Хофенхајм се наоѓа на 12 место во Бундеслигата и нема шанси да се пласира во некое меѓународно натпреварување. Покрај тоа, на последните пет натпревари успеа да освои само два бода, со ремијата против Леверкузен и РБ Лајпциг. На сето ова кумуваше лошата здравствена ситуација во клубот, кој со месеци се бори со изостаноци.

Менхенгладбах на последните пет дуели собра вкупно 10 бодови. Ни тие не се комплетни и вечерва ќе мораат без најдобриот стрелец Ларс Штиндл и првиот голман Јан Зомер, но и со овие изостанувања, успеаја да го совладаат Ајнтахт со 4:0.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...