Mozzart дава најголеми квоти на свет: Баерн 2.40, Челси 1.95 и Сандерленд 1.82!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Поклон квоти во полн сјај!

Обложувалницата Mozzart од понудата овој вторник издвои три интересни натпревари кои се играат во Лигата на Шампионите и третата по ранг лига во Англија, а букмејкерите гарантираат дека баш тие три дуели во секој момент ќе имаат најголеми квоти на свет.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

ПСЖ – Баерн (втоник, 21.00), двојка 2,40

Централен натпревар на денот. Парижаните реванш дуелот со владарот на Стариот континент  го дочекуваат со предност од 3:2, што ги става во добра положба. Иако, од другата страна е Баерн, тим кој е способен за големи работи. Баварците во првиот дуел беа поопасни и доминантни, но „светците“ преку најголемите адути Нејмар и Мбапе го искористија недостатокот на Левандовски. Тимот од Минхен за викендов ремизираше со Унион Берлин во Бундеслигата, се шпекулираше со одредени несогласувања во клубот, но мора да се признае дека е нереално да се очекуваат три последователни кикса на Баерн.

Челси – Порто (втоник, 21.00), кец 1,95

Резултатот од првиот дуел од 1/4-финалето му овозможи на Челси огромна залиха пред вечерашниот реванш на Стемфорд Бриџ. Порто во Севиља, каде играше како домаќин остави многу добар впечаток, но не успеа да ја затресе мрежата, а дури два пати им дозволи на „сините“ да го сторат тоа и сега најверојатно го очекува невозможна мисија. Челси не брилјираше, но и покрај тоа се избори за сјаен резултат, на кој се накалеми и убедливата победа над Кристал Палас во домашниот шампионат. Од друга страна пак, „змаевите“ во увертирата ја поразија незгодната Тондеља и сега се само на шест бодови заостанување од водечкиот Спортинг во Примеира, но им треба многу повеќе да го загрозат Челси.

Виган – Сандерленд (вторник, 19.00), двојка 1,82

Поразот на домашен терен од Чарлтон минатото коло значително ги загрози шансите на Сандерленд да избори директна промоција во Чемпионшип. „Црните мачки“ се сега со пет бодови заостанување зад водечкиот Питерборо, со натпревар помалку, но треба да се напомене дека овие два ривала ги одмерија силите пред осум дена и ги поделија бодовите. Заостанатиот дуел Сандерленд го игра вечерва во Виган, каде го очекува давеник. „Латикси“ се први под цртата, на чекор до сигурната зона, а оваа сезона веќе еднаш му го земаа скалпот на Сандерленд во неговиот дом, па „црните мачки“ не ги чека лесна прошетка.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

  • Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...