Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барселона 1,75, Баерн 1,40 и Манчестер Јунајтед 2,75!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Возбудувањето го достигнува врвот со враќањето на Лигата на Шампионите, а букмејкерите на Mozzart не мируваат. За денес подготвија три поклон квоти и тоа кец на Барселона и двојки на Баерн и Манчестер Јунајтед.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

БАРСЕЛОНА – БЕНФИКА (ВТОРНИК, 21.00), КЕЦ 1,75

Барселона доживеа порази во воведните два натпревари од Лигата на Шампионите, губејќи со вкупни 6:0 од Баерн и Бенфика. Сепак, Блауграна не ја пропушти приликата да зграби максимални бодови во дуелите со главниот аутсајдер во групата, киевски Динамо. Две победи со истиот резултат 1:0 им овозможија на Каталонците, кој од неодамна ги предводи Чави, да сметаат на пласман во нокаут фазата. Вечерва на Камп Ноу доаѓа Бенфика, која во целина гледано во првите две кола играше многу добро и собра вкупно четири бодови. Потоа Орлите доживеаја два дебакли против Баерн и сега против Барселона бркаат потенцијален триумф кој може да им обезбеди макар пласман во Лига Европа.

ДИНАМО КИЕВ – БАЕРН (ВТОРНИК 18.45), ДВОЈКА 1,40

Баварците со максимални 12 бодови веќе се во нокаут фазата, се чека само да се види дали Роберт Левандовски ќе ја продолжи голгетерската низа. Во моментов Полјакот има осум голови и е пред Себастијан Але од Ајакс кој има постигнато седум голови и посакува втора година по ред да потврди дека му нема рамен на позицијата деветка. Денес пред него застанува Динамо Киев, Украинците се уште ја немаат затресено противничката мрежа, а во првиот дуел со Баварците примија пет, два од Левандовски. Баерн е десеткуван поради корона, во изолација се Ерик Чупо Мотинг, Микел Кјузанс, Серж Гнабри, Џошуа Кимих и Џамал Мусијала, болен е Никлас Зуле, суспендиран Дајо Упамекано.

ВИЉАРЕАЛ – МАНЧЕСТЕР ЈУНЈАТЕД (ВТОРНИК, 18.45), ДВОЈКА 2,75

Актуелниот освојувач на Лига Европа достоинствено се бори на терените на главниот клупски турнир во Европа, каде после четири кола има забележано две победи и реми. Со седум бодови е второпласиран на табелата во Групата Ф. Во претходните два дуела со Јанг Бојс, Жолтата подморница беше на врвот со победите од 4:1 и 2:0. Нешто полоша ситуација за момците на Унаи Емери е во Примера, каде Виљареал по 13 кола е стациониран на 12. место. Во последните две кола, екипата го совлада Хетафе со минимален резултати ремизираше со Селта – 1:1. Вечерва на Виљареал им гостува Манчестер Јунајтед, кој само што остана без тренерот. Оле Гунар Солскјер, кому столицата долго му се тресеше, останата без работата после поразот од Вотфорд (1:4). Во лигата Јунајтед е дури осмопласиран, додека пак во Лига на Шампиони со две победи и реми ја зазема првата позиција.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

 

Се вчитува...