Mozzart дава најголеми квоти на свет: Франција 1,75, Холандија 1,50, Аргентина 2,30 и Алжир 1,38!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Оваа недела е одлична за сите љубители на добриот фудбал. Букмејкерите на Mozzart денес беа со широки раце на четири пара. Подготвија посебно изненадување во квалификациите за Мундијалот на три континенти.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

ФИНСКА – ФРАНЦИЈА (ВТОРНИК, 20.45), ДВОЈКА 1,75

Директниот учесник на Мундијалот од Групата Д е веќе познат. Франција, бранителот на круната од Русија го обезбеди учеството на турнирот во Катар, па мирно може да го дочека последното коло и гостувањето во Финска. Галските петли се растеретени. Дидие Дешамп може да си игра и комбинира, што не може да се каже и за Финска. За да стекнат Скандинавците прилика прво да одат во баражот, а потоа и да одат за Катар, неопходна им е победа против фаворизираната Франција или Украина да не ја совлада БиХ. Тогаш и пораз ги води во доигрувањето.

ХОЛАНДИЈА – НОРВЕШКА (ВТОРНИК, 20.45), КЕЦ 1,50

На Холандија не и беше потребно реми во минатата рунда со Црна Гора. Од готово направија вересија и сега стрепат. Но, и понатаму е во добра позиција, бидејќи сама одлучува за својата судбина. Не зависи од други. Со победа против Норвешка ќе стане сигурен патник во Катар. И реми ќе им заврши работа на Лалињата, бидејќи Турција ќе треба да го надополни заостанувањето во голови што е незамисливо – во минус е 13 голови, а во последното коло игра против Црна Гора. Замастена е ситуацијата во Групата Г, покрај Холандија и Турција до првото место може и Норвешка, но само со победа и тоа со реми или пораз на Турција. Едно е сигурно – ќе биде драма.

АРГЕНТИНА – БРАЗИЛ (СРЕДА, 00.30), КЕЦ 2,30

Сè е спремно за спектакл. Бразилците ќе се најдат во „кошница“. Малубројните среќници кои стигнаа до карти за мечот во Сан Хуан, 18.000 вкупно ќе пробаат да ја понесат репрезентацијата на Аргентина до Мундијалот. Бразил веќе го обезбеди учеството, прв е во квалификациите, но сето тоа паѓа во вода кога доаѓа дербито над сите дербија. Без оглед на исходот од дуелот со Бразил, Аргентинците ќе одат во Катар. Практично невозможно е да ја испуштат укажаната прилика. Прашањето е само кога ќе ја извадат визата, а ништо послатко нема да биде за нив од тоа да ја надиграат Селесао, заколнатиот непријател.

АЛЖИР – БУРКИНА ФАСО (ВТОРНИК, 17.00), КЕЦ 1,38

Еден од неколкуте одлучувачки натпревари кои се играат денес во Африка. По првите пет кола ниту Алжир, а ниту Буркина Фасо, немаат пораз. Ниту ремито на Буркина Фасо минатото коло против Нигерија не промени ништо – Алжир денес не смее да загуби. Во идентична ситуација е и Буркина Фасо како што беше Србија пред гостувањето во Лисабон, неопходна е победа, да се пласира во последниот круг од квалификациите, односно баражот кој се игра во март. Двата бода предност го ставаат Алжир во подобра позиција, може да калкулира и игра на реми, а токму со тој исход заврши и првиот меѓусебен дуел на овие два тима во квалификациите.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...