Mozzart дава најголеми квоти на свет: Интер 2,15, РБ Лајпциг 1,77 и Црвена Ѕвезда 1,37!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Бурен ден на фудбалските терени ширум планетата, а Mozzart и овој пат спреми големи изненадувања.

Еве три поклон квоти кои ги спремивме за вас.

Милан – Интер (недела, 15.00), двојка 2,15

Долги години миланското дерби немало ваков резултатски набој. Милан и Интер, жестоки градски ривали, по долго време се на врвот на Серија А и во моменров ги дели само еден бод. На „росонерите“ и не им оди баш најдобро последните недели, бидејќи на минатите пет дуели два пати се поразени, а во четвртокот не беа сјајни ни на гостувањето во Белргад кај Црвена Ѕвезда во Лигата на Европа. Интер нема обврски на континентална сцена оваа сезона, потполно е фокусиран на домашното првенство и далеку поспремен го дочекува дуелот по кој може да се одлепи на четири бодови на врвот на табелата.

Херта – РБ Лајпциг (недела, 15.30), двојка 1,77

Берлинската “Стара дама“ опасно танцува на работ на опстанокот. Херта има ист број на бодови како и Билефелд кој е на местото кое води до бараж за опстанок, па бодовие и тоа како и се неопходни. Голем проблем за Берлинците може да биде распоредот, бидејќи денес имаат работа со Лајпциг. „Биковите“ се второпласирани и имаат шанса да го искористат поразот на Баерн, да му дојдат на два бода и да го искомплицираат финишот на сезоната. Гостите се во серија од три лигашки победи, додека Херта нема славено на последните седум дуели.

Спартак Суботица – Црвена Ѕвезда (недела, 17.05), двојка 1,37

Лидерот на Суперлигата, Црвена Ѕвезда, денес гостува на Спартак во Суботица. Избраниците на Дејан Станковиќ го продолжуваат походот кон четвртата последователна шампионска титула, бидејќи во четвртокот во 1/16-финалето од Лигата на Европа одиграа нерешено против Милан 2:2. „Црвено-белите“ се непобедливи сезонава, додека пак „сините гулаби“ во натпреварот влегуваат по поразот пред четири дена во Горни Милановац од Металац. Ѕвезда е непоразена на претходните 17 дуели со Спартак, при тоа, славејќи дури 16 пати.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет

 

Се вчитува...