Mozzart дава најголеми квоти на свет: Македонија 2,75 и Литванија 2,30!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Понудата е намалена, но итересни натпревари има и понатаму. Пред вас се две поклон квоти, какви што нема да најдете на ниту едно друго место на свет. Букмејкерите на Mozzart беа со широки раце на победа на „рисовите“ во Скопје и на Балтичкиот Куп.

Проверете, навистина е така…

Македонија – Словенија (вторник, 18.00), кец 2,75

Македонија без дилеми ќе биде прилично интересна и возбудлива приказна на престојниот собир на најдобрите селекции на Стариот континент. Дебитант е на европското првенство и би било навистина голем успех доколку помине во втората фаза. Се наоѓа во група со Холандија, Украина и Австрија, а прва потдготовка пред ЕУРО ќе и биде денес против Словенија во Скопје. Селекцијата на „рисовите“ се наоѓа во одлична форма, бидејќи на последните два дуели славеше убедливо против Лихтенштајн со 5:0, а потоа на гостувањето кај Германија со 2:1. Од друга страна пак, Словенија не успеа да се пласира на ЕУРО и се комплетно вон форма, врзаа два порази во неодамнешните квалификации за Светското Првенство од Русија и Кипар.

 

Литванија – Естонија (вторник, 18.00), кец 2,30

После една година пауза и одложувањата поради пандемијата од коронависурот, дојде време за Балтичкиот Куп. Натпреварувањето во минатите години го „приватизираше“ Летонија, која беше најдобра на минатите четири турнири, односно освои седум од последните девет, па Литванија и Естонија имаат за цел да ја симнат од тронот. Токму овие две селекции денес ќе го отворат натпреварувањето со меѓусебен дуел. Двете репрезентации го дочекуваат дуелот во лошо расположение, бидејќи загубија на двата квалификациски натпревари за Мундијалот во Катар. Од литванците подобри беа Швајцарија со 1:0 и Италија со 2:0, а од Естонија, Чешка со 6:2 и Белорусија со 4:2.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...