Mozzart дава најголеми квоти на свет: Манчестер Сити 2,11 и Брентфорд 1,97!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

На денот кога Црвена Ѕвезда пред 30 години стана шампион на Европа во Бари, се игра финалето на Лигата на Шампионите во Порто на стадионот Драгао. Букмејкерите на Mozzart спремија најголема квота на триумф на Манчестер Сити против Челси, како и на кец на Брентфорд против Свонси.

 

Манчестер Сити – Челси (сабота, 21.00), кец 2,11

Англиските гиганти Манчестер Сити и Челси вечерва во Порто бијат битка за тронот на Европа, за наследник на Баерн Минхен кој минатата сезона беше најдобар на стариот континент. Пеп Гвардиола претходните години го покори Островот, но му недостасува „ушестиот пехар“ со Сити. Шпанскиот стручњак знае како се освојува најважниот пехар во Европа, бидејќи беше најдобар со Барселона. Тимот од Манчестер игра за првиот трофеј од Лигата на Шампионите во историјата, а лондонските „сини“ за вториот. Сити надмоќно ја освои титулата во Премиер Лигата, додека пак, Челси едвај успеа да се квалификува во евро елитата преку домашното првенство. Менаџерот на Челси, Томас Тухел, може да смета на комплетниот тим, додека пак, Гвардиола го мачи единствено повредата на германскиот репрезентативец Илкај Гундоган кој е под знак прашалник за денешниот дуел. Оваа сезона Челси и Сити одиграа три натпревари, две во Премиер Лигата и една во полуфиналето од ФА Купот. Поуспешен е лондонскиот тим со два триумфа, додека пак, „граѓаните“ славеа еднаш, на почетокот на оваа година.

Брентфорд – Свонси (сабота, 16.00), кец 1,97

Финалето на плеј-офот во Чемпионшип на Вембли е најскапиот натпревар на светот, која на победникот ќе му донесе 185.000.000 евра. Брентфорд во полуфиналето го исфрли Бурнмаут, додека пак, Свонси беше поуспешен од Барнсли. „Пчелите“ минатата сезона застанаа во финалето кога Фулам славеше по продолженијата, а денес е нова шанса за четата на Томас Франк. Тимот од Лондон беше подобро пласиран од велшкиот тим во лигашкиот дел од сезоната. Свонси по две години пауза сака да се врати во Премиер Лигата. Ова ќе биде дуел на двајца расни стрелци – Иван Тони од Брентфорд, најдобриот стрелец во Чемпионшип, и Андре Ају, напаѓачот од Гана. Брентфорд минатата сезона го исфрли Свонси во полуфиналето од плеј-офот (0:1 и 3:1), а во овој шампионат во лигашкиот дел на најсилната втора лига на светот на двата натпревари меѓу овие две екипи резултатот беше 1:1.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...