Mozzart дава најголеми квоти на свет: Наполи 1,92, Лацио 2,45 и Сосиедад 2,00!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Обложувалницата Mozzart од понудата овој понеделник издвои три интересни натпревари кои се играат во најсилните шампионати на Италија и Шпанија, а букмејкерите ви гарантираат дека во секој момент ќе бидат најголеми на свет.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Торино – Наполи (понеделник, 18.30), двојка 1,92

Јувентус вчера против Фиорентина повторно испушти бодови и Наполи ќе има прилика уште еднаш бодовно да се изедначи со Старата Дама на четвртата позиција. По поразот токму од торинскиот тим, Наполитанците лесно ја совладаа Сампдорија (2:0), одиграа многу добар натпревар со Интер (1:1) и во минатотот коло го декласираа Лацио на свој терен (5:2). Меѓутоа, и Торино во последно време ја подигна формата. Непоразен е на претходните четири натпревари, меѓу кои и ремито со Јувентус, а и победата против Рома.  Екипата се раскупа, па на четири натпревари постигна седум голови, а посебно расположен е Антонио Санабрија, кој откако стигна зимоска, веќе дојде до бројката од пет погодоци на осум натпревари. Понесени од добрите резултати Торинезите ќе пробаат да ја прекинат серијата од 11 натпревари без победа против Наполи.

Лацио – Милан (понеделник, 20.45), кец 2,45

Малку, малку па кикс и Милан се најде во позиција да на последните неколку кола мора да стрепи за место во Лигата на Шампионите. Поразот на „росонерите“ од Сасуоло минатото коло во ова коло го наплати Аталанта и ја презема втората позиција. Јувентус со ремито против Фиорентина бодовно се изедначи, а истото може да го стори и Наполи доколку го совлада Торино, а Милан против Лацио запише уште еден пораз. „Бјанкочелестите“ до минатото коло беа во серија од пет победи, но низата ја прекинаа на болен начин, со дебакл против Наполи на југот на Италија и пропуштија прилика сериозно да се вклучат во трката за место во Лигата на Шампиони. И понатаму имаат шанса за такво нешто, но ќе мора да ја прекинат лошата традиција против Милан на свој терен, каде имаат победа на еден од последните седум меѓусебни дуели во сите натпреварувања.

Еибар – Сосиедад (понеделник, 21.00), двојка 2,00

Баскиско дерби на затворањето на 32 коло. За Еибар победата над големиот ривал би била толку голема, што за нив би покажала знаци на живот. Домаќинот е во серија од четири порази, а победа нема запишано од 3 јануари, па за очекување е со оглед на резултатите да е закован за дното со 23 бодови, седум помалку од првиот тим над опасната зона, Елче. Исто така, тие се и најнеефикасниот тим во лигата со 23 постигнати голови на 32 одиграни натпревари. Сосиедад на Ипуру оди со различно, поубаво расположение. Во средината на минатата недела против Селта ја прекина мини-серијата од три натпревари вез победа и се врати на петтата позиција, која може дополнително да ја зацврсти по неуспехот на конкурентите ова коло, Бетис и Виљареал. Секој од минатите пет претходни дуели донесе најмалку по еден гол на двете страни, со две победи на Сосиедад и една на Еибар.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...