Mozzart дава најголеми квоти на свет: Тотенхем 1,85, Интер 2,40 и Лион 2,10

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Совршен ден за фудбалските фанатици. Оваа недела имаме голем број на интересни натпревари, а букмејкерите на Mozzart за денес беа со широки раце на четири пара од Англија, подготвија четири квоти од Премиер Лига, Серија А, Лига 1 и белгиската Про дивизија.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

ТОТЕНХЕМ – ЛИДС (НЕДЕЛА 17.30), кец 1,85

Антонио Конте ја бара првата премиерлигашка победа ма клупата на Тотенхем. Ова ќе биде трет натпревар на италијанскиот стручњак откако стигна во Лондон, а до сега го совлада Витесе и ремизираше со Евертон. Играчите се уште се навикнуваат на неговиот систем, а вистинската сила на неговите пулени веројатно ќе ја видиме во средината на декември, но и денес се фаворити против Лидс. Секако не оди се по замислите на Конте, се повреди Кристијан Ромеро, нема да игра ниту неговиот сонародник Ло Селсо, кој се жалеше на замор по враќањето од Јужна Америка. Со евентуална победаТотенхем може да се пробие на шестото место, додека пак Лидс е на зоната на испаѓање. Гостите ги храбри тоа што немаат пораз на последните три лигашки натпревари.

ИНТЕР – НАПОЛИ (НЕДЕЛА, 20.45), КЕЦ 2,40

Големо дерби во Серија А, дерби на денот во цела Европа. Актуелниот шампион на Италија го дочекува лидерот Наполи. Неразурите заостануваат седум бодови зад водечкиот тим, па само победа им одговара. Проблем на избраниците на Инзаги е тоа што Наполи се уште нема пораз оваа сезона во домашното првенство. Остварија десет победи и две ремија. Интер во среда го чека одлучувачкиот натпревар во Лига на Шампиони со Шахтјор, но тоа не значи дека вечерва ќе се штедат. На последните два дуела во Милано со Наполи, Интер триумфираше со 2:0 и 1:0.

ЛИОН – МАРСЕЈ (НЕДЕЛА, 21.00), КЕЦ 2,10

Некогаш големо дерби на францускиот фудбал, денес е само дуел меѓу петтопласираниот и осмопласираниот тим. Двете екипи сакаат пласман во елитниот европски фудбал. Пред репрезентативната пауза двете екипи доживеаја катастрофи, Лион на гостувањето кај Рен со 4:1, а Марсеј дома ремизираше со Мец без голови. Избраниците на Сампаоли немаат пораз на последните седум дуели, но немаат победа на пет од нив. Најчест резултат им беше 0:0, три пати. На последните два меѓусебни дуели немаше победник, двата дуела завршија 1:1.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...