Mozzart дава најголеми квоти на свет: Зенит и Спарта по 1,40, Клуж 1,58!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти од оние во Mozzart!

И овој викенд букмејкерите на Mozzart подготвија три квоти кои во секој момент ќе бидат најголеми квоти на свет. Одиграјте го вашиот саботен тикет и заработете со најголемите квоти во Mozzart.

ХИМКИ – ЗЕНИТ (САБОТА, 16,30 ч.), ДВОЈКА 1,40

Веќе со години, во пресрет на секоја нова сезона во руската Премиер лига, ние го зборуваме истото: Зенит е главниот фаворит за титулата. Така е и оваа година, а тимот од Санкт Петербург веќе го донесе првиот трофеј. Минатиот викенд тој рутински ги совлада Локомотив од Москва со 3:0 во Суперкупот на Русија. Додека актуелниот првак имаше мирно и успешно лето, во Химки немаа многу причини да бидат среќни. Химки ги загуби сите пет пријателски натпревари. Пред една недела, тој беше декласиран од Спартак со 5:1 на генералната проба. Поради сето тоа, се претпоставува дека Зенит не треба да има големи проблеми против ривалот што го порази на последните девет натпревари. Минатата сезона тој ја заврши својата работа рутински, совладувајќи го Химки двапати со 2:0.

 

СПАРТА ПРАГ – СИГМА О. (САБОТА, 19.00 ч.), КЕЦ 1.40

Ова лето Спарта ја напуштија дури 11 фудбалери. Сепак, тоа не мора да значи дека Спарта е послаба од минатата година, кога беше вицешампион на Чешка со 12 поени помалку од првакот Славија. Веќе потроши повеќе пари на засилувања отколку минатото лето, вкупно 3.760.000 евра. Дејвид Ханко од Фиорентина пристигна за 2.500.000, Каспер Хајер од Орхус за 700.000 и Јакуб Пешек од Либерец за 560.000 евра. Ривал на отворањето на новиот шампионат во Спарта ќе биде Сигма. Тимот од Оломоуц нема триумфирано на последните три пријателски натпревари, а претходната сезона ја заврши на просечната деветта позиција.

 

АКАДЕМИКА КЛИНЧЕНИ – КЛУЖ (САБОТА, 20.30 ч.), ДВОЈКА 1,58

Од почетокот на сезоната истата приказна. Клуж се бори, има драма на секој натпревар, но на крајот некако победува. На крајот на краиштата, така беше и минатата сезона, кога стана шампион на Романија. Од почетокот на новата сезона, Клуж по пеналот остана без трофеј во Суперкупот, и покрај победата над Борац од Бања Лука на домашен терен со 3: 1, во реваншот имаше драма и дури по продолженијата Клуж минува во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Започна и домашното првенство, а таму Клуж со многу пот го победи новиот прволигаш со 3: 2. Клуж е голем фаворит против Академика Клинчени, домаќинот нема тим од кој треба да се плаши. Клуж ја победи Академика на сите шест натпревари досега, а во 2021 година славеше дури три пати.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...