Mozzart промо квоти: Тотенхем 2,35, Лил 1,72 и Бешикташ 1,45!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми коефициенти. Поклон квоти во полн сјај!

Обложувалницата Mozzart од понудата овој петок издвои три интересни натпревари кои се играат во најсилните шампионати на Англија, Франција и Турција, а букмејкерите гарантираат дека овие три пара во секој момент ќе имаат најголеми квоти на свет, токму во Mozzart!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Евертон – Тотенхем (петок, 21.00), двојка 2,35

Натпревар на денот е дуелот помеѓу „карамелите“ и „спарси“. За двата тима ова е веројатно последна прилика да останат во трката која води во Лигата на Шампиони, бидејќи поразениот дефинитивно ќе се збогува со таа амбиција сезонава. Тотенхем има еден бод и натпревар повеќе, а се наоѓа на шест чекори подалеку од четвртата позиција, а и не е во некоја сјајна форма, баш како и неговиот домаќин. Квалитетот е на страната на гостите од Лондон, а Евертон има големи проблеми со повреди, им недостасуваат неколку играчи од стартната постава, со тоа што настапот на главната ѕвезда, Калверт-Луин е под знак прашалник. Последниот двобој помеѓу овие ривали беше во 1/8-финалето од ФА Купот и тоа беше вистински спектакл, бидејќи конечниот резултат беше 5:4 за денешниот домаќин.

Лил – Монпеље (петок, 21.00), кец 1,72

„Догата“ го надмина малиот кризен период. По двата дуела без победа, на последните два натпревара славеѓе победи без примен гол, а една од нив забележа кај бранителот на титулата и првиот фаворит за титулата, ПСЖ. Вечерва Лил има работа со Монпеље, кој се наоѓа на осмата позиција благодарејќи на серијата од 10 лигашки натпревари без пораз, а вкупно 13, гледајќи ги сите натпреварувања. Вистина, повеќето ги ремизираше, но баш од тоа и треба да се плаши „догата“, која ја интересира само победа како би го задржала првото место и да ја продолжи трката за пехарот. Во последните два меѓусебни дуели видени се осум погодоци, со тоа што Лил славеше и на двата натпревари.

Бешикташ – Анкарагуџу (петок, 18.00), кец 1,45

На Бешикташ по многубројните киксови на Фенербахче и Галатасарај му се отвори патот кон титулата. Полека се влегува во финишот на сезоната во Турција и „орлите“ имаат сè помал простор за киксови. Во моментов се на четири бодови предност пред второпласираниот Фенер, со натпревар помалку, па потенцијалниот успех против Анкарагуџу би ги ставил во многу пријатна ситуација. Гостите се борат за опстанок, стационирани се на три бодови од зоната за испаѓање и во последно време бележат добри резултати. На трите минати дуели собраа седум бодови и тоа е доволна опомена за Бешикташ.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...