„Муци шоу“ – Мурињо на „Веспа“ низ улиците на Рим (ВИДЕО)

Легендарниот Жозе Мурињо очигледно се уште е една од главните ѕвезди во фудбалот кога станува збор за приредување шоу и забава. Тој минатата недела допатува во Рим каде во новата сезона ќе ја предводи Рома.

Дефинитивно „специјалниот“ донесе неверојатна заинтересираност за „римската волчица“ која во новата сезона токму заради него ќе биде главна вест во медиумите. Мурињо во свој стил на Веспа провозе низ улиците на главниот град на Италија.

 

Се вчитува...