Најдобриот мотивациски говор во историјата на спортот: „Еј! Кој ви е к*р“ (ВИДЕО)

Ватерполо репрезентацијата на Србија со победа над Соединетите Американски Држави од 17-13 го отвори Светското првенство кое се одржува во Будимпешта, Унгарија.

Иако неговите избраници со победа го почнаа походот кон нов златен медал, селекторот на Србите, Дејан Савиќ и тоа како беше лут во текот на натпреварот. Сепак, успеа на балкански начин да ги мотивира и на крајот неговите ватерполисти да стигнат до стартна победа на шампионатот.

„Еј!Кој ви е к*р“, беше мотивацискиот говор на Савиќ. 

 

Се вчитува...