Најлошиот слободен удар во кариерата на Кристијано Роналдо (видео)

Кристијано Роналдо како што се ближи до крајот на кариерата, така станува се понепрецизен во своите обиди од слободен удар да го загрози противничкиот гол.

Ваквите погодоци станаа вистинска реткост за асот на Јувентус, но Роналдо се посрамоти како никогаш досега на вечерашниот пријателски меч со Израел, кога се најде во добра позиција, но шутна десетина метри над противничкиот гол.

Погледнете како изгледаше најлошо изведениот слободен удар во кариерата на Кристијано Роналдо.

Се вчитува...