Најлудиот црвен картон во историјата – Фудбалерка на Украина со „бодичек“ ја реши противничката (ВИДЕО)

Неверојатно интересна ситуација се случи на приталескиот натпревар меѓу женските фудбалски репрезентации на Северна Ирска и Украина. При водство на домаќините од 1-0 во 87. минута, Украинката, Панцулаја се одлучи на луд начин да ја спречи својата противничка.

Таа буквално се залета во неа и со бодичек си пресуди крај на натпреварот. На крајот Северна Ирска славеше со 2-0.

 

Се вчитува...