Наоми Осака го запали олимпискиот оган (ВИДЕО)

Јапонската тенисерка Наоми Осака ја доби честа да го запали Олимпискиот оган со што и официјано го назначи почетокот на 32. Летни олимписки игри.

Претходно и македонската екпедиција учествуваше во свеченото отварање на Игрите каде знаменосец беше таеквондистот Дејан Георгиевски, крај кого се појави и Арбреша Реџепи.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum