Не биди публика: Биди играч!

На кого му недостасуваше вистинскиот спортски дух? На кого му фали оној момент кога заеднички ја пееме химната?

По повеќе од година дена потполно спортско затишје, полека се враќаме на старите добри навики да навиваме во кафуле, да уживаме во спортот, да се радуваме на успесите и да ги анализираме натпреварите додека го пиеме омилениот пијалак. Европско првенство во фудбал, тениски турнири, Олимпијада во Токио: ова лето е полно со случувања за вистинските спортски гурмани!

Но зошто да бидеш публика кога можеш да станеш играч?

Зошто да не се впуштиме и самите во авантури кои ќе ни донесат победи?

А сите знаеме дека најслатки се победите на домашен терен!
Затоа Cedevita те повикува ова лето да го искористиш одморот и да победиш токму таму каде си најсилен: на домашен терен, тука во Охрид!

Не ти требаат посебни припреми.

  • Доволно е да тргнеш кон Заливот на коските во Охрид

  • Да понесеш шише Cedevita

  • Да направиш Screenshot на фотографијата подолу

Дојди на 24.07. од 9-13 часот, побарај ги Cedevita промотерките во центарот на Охрид (во кафичите MR. I, Pub Tino, La Fabrique, Golden beach) и покажи им ѕcreenshot од фотографијата погоре: Cedevita ти подготвува супер награди кои ќе го надополнат твоето летно уживање на Заливот на коските! Побрзај, бидејќи само 10-те најбрзи ќе добијат подароци!

Доколку сепак не успееш да стигнеш во Охрид, истиот ден сме во Ресен и Струга – пробај да нè најдеш и таму.

Спортот започна: што чекаш ти? #РазмрдајЦе ова лето и победи на домашен терен!

Се гледаме!

Се вчитува...