Не може без инциденти: Се степаа навивачите на Турција и Грузија пред стартот на мечот во Дортмунд (ВИДЕО)

Турција и Грузија го играат во моментов својот меѓусебен натпревар во 1. коло од Групата Ф на ЕВРО 2024.

Но, дуелот на „Сигнал Идуна парк“ во Дортмунд почна непосакувано со инцидент меѓу навивачите на двете селекции.

Пред почетокот на натпреварот дојде до судир меѓу навивачите кои дојдоа до меѓусебен контакт, но навреме реагираше германската полиција која успеа да спречи поголем инцидент.

Се вчитува...