Нерешено на Челси и Тотенхем, реми и на Атлетико, Милан поразен на пенали (ВИДЕО)

Челси и Тотенхем одиграа нерешено 2-2 во пријателски натпревар. Хаким Зијеш донесе водство за сините со головите во 16. и 49. минута, додека Тотенхем израмни со головите на Лукас во 56. и 70. минута.

Атлетико Мадрид одигра само нерешено 1-1 во контролата против Кадиз. Јаник Караско во 41. минута донесе водство за шпанскиот шампион, додека конечните 1-1 ги постави Переа во 86. минута.

Милан одигра нерешено без голови 0-0 против Валенсија, па се премина на изведување пенали во кои Шпанците беа подобри.

 

Се вчитува...