Неверојатно: Даде гол со глава од својата половина (видео)

Стефан Галински се запиша во историјата на британскиот фудбал како прв фудбалер што успеал да постигне гол со глава, со удар од сопствената половина.

Дефанзивецот на Басфорд налета на една топка на дуелот со Јунајтед оф Манчестер,  таа леташе триесетина метри и се одби надвор од шеснаесетникот, потоа изненадувајќи го домашниот голман и завршувајќи во неговата мрежа.

Се вчитува...