Ништо цел час, па лудило во две минути на мечот меѓу Шпанија и Франција (ВИДЕО)

Франција и Шпанија играа досадни шеесет минути во финалето на второто издание на Лигата на нации, додека не експлодираше „Сан сиро“ за само две минути.

Прво Ојарзабал со прекрасна соло акција донесе водство за Шпанците од 1-0 во 64. минута, а само две минути подоцна Карим Бензема со вистинска „магија“ го израмни резултатот.

 

 

 

 

Се вчитува...