Нов гол на Бензема – Португалија во проблеми! (ВИДЕО)

Карим Бензема носи водство од 2-1 против Португалија во натпревар од 3. коло во Ф групата со што го става актуелниот европски шампион во големи проблеми. На вториот меч Унгарија се уште води против Германија со 1-0 и со овој резултат тие го завршуваат шампионатот во групната фаза.

 

Се вчитува...