Објавена снимка од Емилијано Сала пред кобната несреќа (ВИДЕО)

Објавена е снимка од последниот ден од животот на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала кој трагично загина во авионска несреќа откако во јануари 2019 година.

Аргентинецот и пилотот на авионот Дејвид Иботсон загинаа на 21 јануари откако нивниот авион се урна во каналот Ламанш. На видеото објавено од „Би-Би-Си“ се гледаат последните моменти од животите на Сала и Иботсон кои се подготвуваат за летот.

Се вчитува...