Од првата акција на Холандија, Депај носи водство (ВИДЕО)

Откако успеа да се одбрани од опасниот напад во 3. минута на Пулишиќ, поточно голманот Нуперт одбрани, Холандија во 10. минута успеа да дојде до водство.

Од првата вистинска акција, „лалињата“ се стекнаа со предност. Акција од левата страна, и топка од Думфрис до Депај кој од 15-16 метри успеа од прав да го совлада Тарнер. 

Холандија сега има предност, а за Депај ова беше 44-тиот гол во дресот на Холандија.

Се вчитува...