ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Де Бур со проверен тим ќе ја нападне Чешка

Продолжуваат возбудувањата на Европското првенство во фудбал. Денешната програма ќе ја отворат Холандија и Чешка со својот меч во Будимпшета кој е закажан за во 18 часот. Селекторот на Холанѓаните Франк де Бур со проверени сили ќе ја напдне Чешка.

Во нападот друштво на Мемфис Депај ќе му прават Мален и Думфрис. Од друга страна нема поголеми изненадувања и во таборот на Чешка. Селекторот Шилави нема да може само да смета на Јан Борил поради жолти картони и на Владимир Дарида поради повреда.

 

Се вчитува...