ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Саутгејт се одлучи за Сака пред Санчо

Англија и Данска ќе го одредат противникот на Италија во финалето на Европското првество. Селекторот на Англија, Герет Саутгејт се одлучи да му даде предност на Бујако Сака пред Џејдон Санчо во нападот.

Од друга страна селекторот на Данска, Каспер Хјулманд нема да има промени во однос на составот кој стигна до ова полуфинале.

 

Се вчитува...